Домникия Даниловна Литвинчук (Огиенко) b. 4 January 1882 d. 19 May 1937
From Rodovid UZ
Urug'i | Литвинчуки |
Jinsi | Ayol |
Tug'ilgandagi to'liq ismi | Домникия Даниловна Литвинчук |
Boshqa familiyalar | Огиенко |
Ota-onasi
♂ Даниил Иванович Литвинчук [Литвинчуки] b. 1859? ♀ Акулина Францевна Жураковская (Литвинчук) [Жураковские] b. 1861? |
Voqealar
4 January 1882 рождение: Брусилов, Радомысльский уезд, Киевская губерния, Российская империя
11 June 1907 nikoh: Вознесенська церква, Радомисльський повіт, Київська губернія, Російська імперія, ♂ Іван Іванович Огієнко [Огієнки] b. 2 January 1882 d. 29 March 1972
25 August 1907 Farzandi tug'ilishi: Брусилів, Радомишльський повіт, Київська губернія, Російська імперія, ♂ Евгений Иванович Огиенко [Огиенко] b. 25 August 1907 d. 1907
1910 Farzandi tug'ilishi: Брусилів, Радомишльський уїзд, Київська губернія, Російська імперія, ♂ Анатолій Іванович Огієнко [Огієнки] b. 1910
1912 Farzandi tug'ilishi: ♂ Юрий Иванович Огиенко [Огиенко] b. 1912 d. 1982
1921 Farzandi tug'ilishi: ♀ Олександра Іванівна Леся Огієнко [Огієнки] b. 1921 d. April 1997
19 May 1937 o'limi: Брусилов, Житомирская область, УССР, СССР
Izohlar
1907 року він одружується з учителькою з Брусилова Домінікою Литвинчук.
У родині Данила Литвинчука, маминого дядька, було двоє дітей — дочка Домна та син Петро. Народилася Домна Данилівна Литвинчук 4-го січня 1882 року. її батько, як і батько моєї мами Андрій, походили з простого козацького роду. Старший їхній брат побрався шлюбом зі старшою дочкою місцевого дяка Григорія Васильовича Барвінського (приходька з Тернопільщини), котра була хрещеною матір’ю Домни. А рідна мати Домни, Акулина Францівна Журавська, походила з українізованої шляхти.
Початкову освіту Домна одержала в Брусилівській 5-річній школі, де вважалася здібною ученицею, бо мала кмітливу пам’ять та лагідну вдачу. Після закінчення школи, згодом, Домна почала вчителювати в церковно-приходській школі сусіднього села, з молодечим запалом віддаючись просвітницькій шкільній праці. А після одруження в червні 1907 р. з Іваном Огієнком, якого добре знала ще з Брусилівської школи, вона переїжджає в Київ і закінчує акушерську школу.
Сильна своїми патріотичними переконаннями, Домна складала зі своїм чоловіком одне неподільне гармонійне ціле.
У родині Огієнків в 1908 р. народжується синок Євген, який через пару місяців відійшов в інший світ. У 1910 р. народився Ана- толь, у 1912 р. — син Юрій. Найперше, що зробила Домна, — це щиро офірувала себе родинному життю та вихованню дітей. Літнім часом Домна приїжджала з дітьми до батьківської оселі. Зимою подружжю допомагала молода родичка Дася, дочка Одарки Огієнко. Вона піклувалася їхнім домашнім господарством, доглядом за дітьми та відправкою кореспонденції Івана Івановича в різні установи. Тоді Іван Іванович читав лекції в Київському Народному Університеті та активно займався науковою діяльністю, тому допомога Дасі для них була вчасною та необхідною. Згодом Домна Данилівна стає пильною слухачкою цього Університету, а пізніше й студенткою Українського Державного Університету в Кам’янці-Подільському. Військові дії 1920 р., на жаль, не дали змоги його закінчити.
Кам’янецький період (1918-1920 рр.) життя Огієнків був успішним для Івана Огієнка: він організовував і готував відкриття Кам’я- нець-Подільського державного українського університету, налагоджував його роботу упродовж двох навчальних років. Зате для Домни Данилівни це були важкі роки: Дася поїхала в Брусилів і вийшла заміж. Однак Домна Данилівна зоставалася гостинною та щедрою душею до людей. Як згадував проф. К.Студинський, родина приймала видатних людей того часу — С.Петлюру, генерал-хорунжого Андрія Вовка, проф. М.Бучинського, П.Кривоносика, Є.Грицака.
Після поразки УНР подружжя емігрує в Західну Україну та Польщу. Будучи вагітною дочкою на восьмому місяці, Домна Дани- лівна з чоловіком та синами пішки, а деколи й на випадковому транспорті, добираються до Львова. Дочка Леся народилася через місяць в м. Тарнів (Польща). Анатоль та Юрко навчалися в інтернаті м. Львова, а Домна Данилівна з новонародженою жила у Винниках під Львовом.
У родині Данила Литвинчука, маминого дядька, було двоє дітей — дочка Домна та син Петро. Народилася Домна Данилівна Литвин- чук 4-го січня 1882 року. її батько, як і батько моєї мами Андрій, походили з простого козацького роду. Старший їхній брат побрався шлюбом зі старшою дочкою місцевого дяка Григорія Васильовича Барвінського (приходька з Тернопільщини), котра була хрещеною матір’ю Домни. А рідна мати Домни, Акулина Францівна Журавська, походила з українізованої шляхти.
- http://www.info-library.com.ua/books-text-10520.html
- http://otherreferats.allbest.ru/languages/00023777_0.html
Yaqin ajdodlari va avlodlari
o'limi: 1915 ? 1916, Брусилов, Радомысльский уезд, Киевская губерния, Российская империя
nikoh: ♀ Олена Максимівна Могиленко (Литвинчук) , Брусилов, Радомысльский уезд, Киевская губерния, Российская империя
nikoh: ♀ Домникия Даниловна Литвинчук (Огиенко) , Вознесенська церква, Радомисльський повіт, Київська губернія, Російська імперія
o'limi: 29 March 1972, Канада